  • Mfr # E1L12WF27BB
  • Zoro # G316153947
Max. Wattage
6.1 W
Voltage
12V AC
Color Temperature
2700K
Lumens
600
Finish
Black
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
E1L12WF27BB
Max. Wattage
6.1 W
Voltage
12V AC
Color Temperature
2700K
Lumens
600
Finish
Black
Beam Angle
50°
Description
Small aperture 12V AC Downlight delivers over 600 lumens. More than a traditional 50W MR16 Halogen Lamp. Requires 12V AC Transformer daisy chain up to 6. Dimmable ELV, MLV or 0-10V depending on transformer used.
  • Requires 12V AC transformer. Dimmable ELV, MLV or 0-10V depending on transformer used.