  • Mfr # E1L12F30BZ
  • Zoro # G616154057
Color Temperature
3000K
Max. Wattage
6.1 W
Finish
Bronze
Lumens
625
Voltage
12V AC
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
E1L12F30BZ
Color Temperature
3000K
Max. Wattage
6.1 W
Finish
Bronze
Lumens
625
Voltage
12V AC
Lamp Type
LED
Beam Angle
38°
Description
Small aperture 12V AC Downlight delivers over 600 lumens. More than a traditional 50W MR16 Halogen Lamp. Requires 12V AC Transformer daisy chain up to 6. Dimmable ELV, MLV or 0-10V depending on transformer used.
  • Requires 12V AC transformer. Dimmable ELV, MLV or 0-10V depending on transformer used.