  • Mfr # BS-XO-125-25BP-BK
  • Zoro # G9838934
For Maximum Bundle Diameter
1.9 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BS-XO-125-25BP-BK
For Maximum Bundle Diameter
1.9 in
Length
25 ft
Color
Black
Melting Point
240+/-10°C
Expansion Range
0.80 - 1.90 in
Description
Color: Black
Diameter: 1.25"
Length: 25ft
Working temperature: -50° to 150°C
Melting point: 240±10°C