  • Mfr # CSX-1-31-BK
  • Zoro # G9809254
/ea
Key Features
Height
0.38 in
Width
1-1/8 in
Number of Channels
1
Material
PVC
Color
Black
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
CSX-1-31-BK
Country of Origin
China
Dimensions
Height
0.38 in
Length
31 in
Width
1-1/8 in
Channel Height
0.24 in
Channel Width
0.4 in
Details
Item
Cable Protector
Number of Channels
1
Material
PVC
Color
Black
Features
Preinstalled high quality double sided tape
Application
Indoor
Temp. Range
85°C
Description
Cable Shield Cord Cover- 1" x 31"- Black