  • Mfr # SR-CSX-SS-4.3-58-BK
  • Zoro # G116517918
/ea
Key Features
Max. Cable Dia.
1 in
Cable Protector Channel Height
7/8 in
Color
Black
Number of Channels
1
Length
58 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
SR-CSX-SS-4.3-58-BK
Country of Origin
China
Dimensions
Max. Cable Dia.
1 in
Cable Protector Channel Height
7/8 in
Width
4 1/8 in
Length
58 in
Channel Width
3 in
Cable Protector Height
1 in
Details
Color
Black
Number of Channels
1
Item
Cable Protector
Material
Stainless Steel
Description
Cable Protector, Number of Channels 1, Cable Protector Channel Height 7/8 in, Channel Width 3 in, Width 4 1/8 in, Cable Protector Height 1 in, Load Capacity Not Applicable, Length 58 in, Color Black, Material Stainless Steel, Max. Cable Dia. 1 in