  • Mfr # DRN3.00-12-BK
  • Zoro # G9840711
/ea
Key Features
Length
12 ft
Width
3 in
Number of Channels
1
Material
Nylon
Color
Black
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
DRN3.00-12-BK
Country of Origin
United States
Dimensions
Length
12 ft
Width
3 in
Wall Thickness
0.12 in
Details
Item
Carpet Cable Cover
Number of Channels
1
Material
Nylon
Color
Black
Temp. Range
-60 Degrees to 200 Degrees F
Features
Heavy Duty Hook Closure
Specific Gravity
1.13
Melting Point
410°F
Recommended Cutting
Scissor
Description
Width: 3"