  • Mfr # WLFR-J-125-25
  • Zoro # G9811424
Key Features
Color
Black
Material
Polypropylene
Wall Thickness
0.015 in
Operating Temp.
-40 to 125°C
Flame Retardant
Yes
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
WLFR-J-125-25
Country of Origin
China
Dimensions
Length
25 ft
Dia.
5/4 in
Wall Thickness
0.015 in
Details
Item
Wire Loom Tubing
Color
Black
Material
Polypropylene
Operating Temp.
-40 to 125°C
Flame Retardant
Yes
Description
Diameter: 1.25"