  • Mfr # EP-5920-24
  • Zoro # G3550841
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Dispenser Style
Single Roll
Dispenser Orientation
Horizontal
Overall Width
30 in
Overall Height
11 in
For Use With Product Type
Paper
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
EP-5920-24
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Width
30 in
Overall Height
11 in
Overall Depth
13 in
For Roll Width
24 in
Details
Item
Kraft Paper Dispenser
Dispenser Style
Single Roll
Dispenser Orientation
Horizontal
For Use With Product Type
Paper
Holds Number of Rolls
1
Dispenser Mobility
Mounted
Color
Black
Material
Solid steel
Mounting Type
Table-top, Wall
Includes
Simple tear system, spring break arm for smooth dispensing
Description
Kraft Paper Dispenser, For Roll Width 24 in, Holds Number of Rolls 1, For Use With Product Type Paper, Overall Width 30 in, Overall Depth 13 in, Overall Height 11 in, Dispenser Style Single Roll, Dispenser Orientation Horizontal, Dispenser Mobility Mounted, Material Steel, Color Black