  • Mfr # EP-6450-48
  • Zoro # G2229565
/ea
See details
Key Features
Color
Black
For Use With
Air Bubble Packaging, Foam Rolls, Poly Rolls, Paper Rolls
Height
48"
Capacity
120 lbs
Material
Solid steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
EP-6450-48
Country of Origin
United States
Dimensions
Height
48"
Length
52"
Width
24"
Overall Height
55 in
For Roll Width
48 in
Overall Depth
34 in
Overall Width
50 in
Roll Length
48 in
Details
Color
Black
Item
Bubble Dispenser
For Use With
Capacity
120 lbs
Material
Solid steel
Includes
Slide cutter. tear tag system, roll arm stabilizer, locking casters
Dispenser Style
Single Roll
Dispenser Mobility
Portable
Dispenser Orientation
Horizontal
For Use With Product Type
Bubble, Foam, Poly Sheeting
Packaging Dispenser Mount Type
None
Holds Number of Rolls
1
Description
Bubble Dispenser, For Roll Width 48 in, Packaging Dispenser Mount Type None, Holds Number of Rolls 1, For Use With Product Type Bubble, Foam, Poly Sheeting, Overall Width 50 in, Overall Depth 34 in, Overall Height 55 in, Dispenser Style Single Roll, Dispenser Orientation Horizontal, Dispenser Mobility Portable, Material Steel, Color Black, Capacity 48 in