  • Mfr # BSH15115
  • Zoro # G0084635
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Drive Size
1 1/2 in
SAE or Metric
Metric
Number of Points
6
Socket Type
Impact
Tether Capable
Standard Tool (Accessory Needed for Tethering)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
BSH15115
Country of Origin
United Kingdom
Dimensions
Drive Size
1 1/2 in
Size
115mm
Width
6.46 in
Hex Size
115 mm
Square Drive Size
Overall Width
6.46 in
Tool Height
6 29/64 in
Socket Size
115 in