  • Mfr # BSH10100
  • Zoro # G0085073
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Drive Size
1 in
SAE or Metric
Metric
Number of Points
6
Tether Capable
Standard Tool (Accessory Needed for Tethering)
Socket Type
Impact
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
BSH10100
Country of Origin
United Kingdom
Dimensions
Drive Size
1 in
Size
100mm
Width
5.39 in
Square Drive Size
1 in
Hex Size
100 mm
Overall Width
5.39 in
Tool Height
4 17/32 in
Socket Size
100 mm