  • Zoro # G115488936
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Maximum Air Operating Pressure
115 psi
Oil Pressure @ 100 psi
3,400 psi
Oil Volume per Stroke
8.5 cu in
Oil Pressure @ 75 psi
2,550 psi
Minimum Air Operating Pressure
15 psi
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
AHB34
Zoro #
G115488936
UPC #
Country of Origin
United States
Dimensions
Hydraulic Piston Length
1 3/8 in
Stroke Length
5.71 in
Air Piston Diameter
8 in
Details
Item
Air Hydraulic Booster
Maximum Air Operating Pressure
115 psi
Oil Pressure @ 100 psi
3,400 psi
Oil Volume per Stroke
8.5 cu in
Oil Pressure @ 75 psi
2,550 psi
Minimum Air Operating Pressure
15 psi