  • Mfr # SS062DL100625
  • Zoro # G3559830
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Coolant Fed
Coolant Through
Dimension Type
Decimal Inch
Nose Dia.
9.12mm
Overall Length
6-1/4 in
Measurement System
Inch
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
SS062DL100625
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Dimension Type
Decimal Inch
Nose Dia.
9.12mm
Overall Length
6-1/4 in
Shank Dia.
0.6250"
Shank Length
4.7350"
Details
Item
End Mill Holder
Coolant Fed
Coolant Through
Measurement System
Inch
Shank Type - Machining
Straight
Description
End Mill Holder, Nose Dia. 9.12mm, Measurement System Inch