  • Mfr # SS25DL20250M
  • Zoro # G3562034
Taper Size
DL20
Bore Dia.
19.30mm
Projection
250.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
SS25DL20250M
Country of Origin
Taiwan, Province of China
Taper Size
DL20
Bore Dia.
19.30mm
Nose Dia.
19.30mm
Overall Length
250.00mm
Shank Dia.
25.00mm
Shank Length
217.6600mm
Projection
250.00mm
Description
End Mill Holder, Taper Size DL20, Bore Dia. 19.30mm, Projection 250.00mm, Nose Dia. 19.30mm, Measurement System Metric