  • Mfr # BT50BSFTT12100M
  • Zoro # G3730384
Projection
100.00mm
Nose Dia.
27.00mm
Features
Suitable for Carbide and HSS Cutting Tools
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BT50BSFTT12100M
Country of Origin
Germany
Nose Dia.
27.00mm
Overall Length
7.9450mm
Bore Dia.
12.00mm
Details
Item
End Mill Holder
Projection
100.00mm
Features
Standards
JIS B6339
Measurement System
Metric
Description
End Mill Holder, Taper Size BT50, Projection 100.00mm, Nose Dia. 27.00mm, Coolant Fed Coolant Through