  • Mfr # CV40ZEM062175
  • Zoro # G3732913
Coolant Through
Dimension Type
Decimal Inch
Nose Dia.
1-3/4 in
Projection
1-3/4 in
Standards
ANSI B5.5, DIN 1835/B
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
CV40ZEM062175
Dimensions
Dimension Type
Decimal Inch
Overall Length
4.4370 in
Shank Dia.
1.7500"
Shank Length
2.8110"