  • Mfr # 20MHC130M
  • Zoro # G3940649
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Features
Overall Length
3.7100 in
Series
INC
Shank Type - Machining
Straight
Coolant Fed
Coolant Through
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
20MHC130M
Country of Origin
Israel
Dimensions
Overall Length
3.7100 in
Shank Dia.
1 in
Taper Size
INC1
Details
Item
Hydraulic Chuck
Features
Series
INC
Shank Type - Machining
Straight
Coolant Fed
Coolant Through
Description
HC REDUCER 20.0MM OD TO 13.0MM ID