  • Mfr # 25MHC030M
  • Zoro # G3940585
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Features
Series
CAT
Taper Size
40CAT
Shank Dia.
3.1100 in
Shank Type - Machining
Taper
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
25MHC030M
Country of Origin
Germany
Dimensions
Taper Size
40CAT
Shank Dia.
3.1100 in
Details
Item
Hydraulic Chuck
Features
Series
CAT
Shank Type - Machining
Taper
Coolant Fed
Coolant Through
Description
HC REDUCER 25.0MM OD TO 3.0MM ID