  • Mfr # BT50CS22150M
  • Zoro # G3810184
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Overall Length
270.90mm
Shank Dia.
69.8500mm
Body Dia.
100.00mm
Pilot Length
31.00mm
Coolant Fed
Coolant Through
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
BT50CS22150M
Country of Origin
India
Dimensions
Overall Length
270.90mm
Shank Dia.
69.8500mm
Body Dia.
100.00mm
Pilot Length
31.00mm
Taper Size
BT50
Pilot Dia.
2-3/4 in
Details
Item
Shell Mill Holder
Coolant Fed
Coolant Through
Projection
150.00mm