  • Mfr # DV50BSM2C22100M
  • Zoro # G3858870
Overall Length
220.10mm
Shank Dia.
69.8500mm
Body Dia.
97.4500mm
Pilot Length
18.50mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DV50BSM2C22100M
Country of Origin
India
Dimensions
Overall Length
220.10mm
Shank Dia.
69.8500mm
Body Dia.
97.4500mm
Pilot Length
18.50mm
Taper Size
DV50
Pilot Dia.
2-3/4 in
Details
Item
Shell Mill Holder
Projection
100.00mm