  • Mfr # HSK125ASMC40100M
  • Zoro # G3560905
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Overall Length
189.40mm
Shank Dia.
125.00mm
Pilot Length
26.50mm
Coolant Fed
Coolant Through
Taper Size
HSK125A
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
HSK125ASMC40100M
Country of Origin
Germany
Dimensions
Overall Length
189.40mm
Shank Dia.
125.00mm
Pilot Length
26.50mm
Taper Size
HSK125A
Pilot Dia.
40.00mm
Details
Item
Shell Mill Holder
Coolant Fed
Coolant Through
Projection
100.00mm