  • Mfr # HSK40ASMC22050M
  • Zoro # G3811234
Overall Length
88.40mm
Shank Dia.
40.00mm
Pilot Length
18.50mm
Coolant Fed
Coolant Through
Pilot Dia.
22.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
HSK40ASMC22050M
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Length
88.40mm
Shank Dia.
40.00mm
Pilot Length
18.50mm
Pilot Dia.
22.00mm
Taper Size
HSK40A
Details
Item
Shell Mill Holder
Projection
50.00mm