  • Mfr # PSC50SMC22025M
  • Zoro # G3945269
Key Features
Nose Dia.
50.00mm
Projection
25.00mm
Drawbar Thread Size
M10x1.5
Standards
ISO 26623
Adapter Type
Taper
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
PSC50SMC22025M
Country of Origin
Germany
Dimensions
Nose Dia.
50.00mm
Taper Size
PSC50
Drawbar Thread Size
M10x1.5
Shank Length
30.00mm
Overall Length
73.50mm
Details
Item
Taper Shank Tool Holder
Projection
25.00mm