  • Mfr # XG2-12-10B-MR-15
  • Zoro # G7211764
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Trade Designation
SJTW; Inline GFCI
Number of Outlets
2
Plug Configuration
5-15P
Receptacle Configuration
5-15R
Jacket Color
Black
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
XG2-12-10B-MR-15
Country of Origin
China
Dimensions
Wire Size
12 AWG
Cord Length
10 ft
Details
Item
GFCI Extension Cord
Trade Designation
SJTW; Inline GFCI
Number of Outlets
2
Plug Configuration
5-15P
Receptacle Configuration
5-15R
Jacket Color
Black
Power Indicator
No
Gauge/Conductor
12/3
Number of Conductors
3
Max. Amps
15A
Standards
cUL Listed to CSA-C22.2 No. 144.1; File E75387; UL Listed to ANSI/UL 943
Watts
1800W