  • Mfr # XG2-12-2W-15
  • Zoro # G7243623
Trade Designation
Inline GFCI
Number of Outlets
1
Plug Configuration
5-15P
Receptacle Configuration
5-15C
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
XG2-12-2W-15
Wire Size
12 AWG
Cord Length
2 ft
Trade Designation
Inline GFCI
Number of Outlets
1
Plug Configuration
5-15P
Receptacle Configuration
5-15C
Max. Amps
15A
Watts
1800W