  • Mfr # XG2-12-2TT
  • Zoro # G7240099
Trade Designation
SJTW; Inline GFCI
Plug Configuration
5-15P
Receptacle Configuration
5-15C
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
XG2-12-2TT
Wire Size
12 AWG
Cord Length
2 ft
Trade Designation
SJTW; Inline GFCI
Plug Configuration
5-15P
Receptacle Configuration
5-15C
Max. Amps
15A
Watts
1800W