  • Mfr # UC2A1-15A6A
  • Zoro # G415444458
/ea
Key Features
NEMA Configuration
NEMA 5
Amps
15 A
Voltage
120 V
Material of Construction
Thermoplastic
Length
1.73 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
UC2A1-15A6A
Country of Origin
China
Dimensions
Length
1.73 in
Width
1.81 in
Details
Item
USB Receptacle Outlet
Type
Outlet Only
NEMA Configuration
NEMA 5
Amps
15 A
Voltage
120 V