KVPB30M81ST Dreyfuss 30" Console Sink Set, Marble White/Polished Chrome
  • Mfr # KVPB30M81ST
  • Zoro # G3094910
/ea
See details
Key Features
Color
Marble White/Polished Chrome
Weight
76.75
Includes
Sink Basin;Console Legs
Collection
Dreyfuss
ADA Compliant
false
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
KVPB30M81ST
Country of Origin
China
Dimensions
Height
38.19
Length
30
Width
22
Item Height (Inch)
Item Length (Inch)
30
Item Width (Inch)
22
Depth to Overflow (Inch)
4.13
Details
Item
Console Sink
Color
Marble White/Polished Chrome
Weight
Finish
Includes
Sink Basin;Console Legs
Collection
Dreyfuss
ADA Compliant
false
Material
Marble;Stainless Steel;Brass
Features
Base is constructed of stainless steel tubing and brass joint fittings, Includes Italian Carrara Marble vanity top with backsplash, Sink top is pre-drilled to accommodate 8" widespread faucet, Overall size: (L)3" x (W)22" x (H)38-3/16", Bowl size: (L)14-3/4" x (W)11-13/16" x (D)6-3/16", Water supply kit and drain sold separately, Professional installation recommended, Designed for long-lasting durability, Granite surface polished (uncoated) for refined finish and stain resistance