KVPB36M86ST Dreyfuss 36" Console Sink Set, Marble White/Polished Nickel
  • Mfr # KVPB36M86ST
  • Zoro # G3108125
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Color
Marble White/Polished Nickel
Weight
90.15
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
KVPB36M86ST
Length
36
Item Length (Inch)
36
Color
Marble White/Polished Nickel
Features
Base is constructed of stainless steel tubing and brass joint fittings, Includes Italian Carrara Marble vanity top with backsplash, Sink top is pre-drilled to accommodate 8" widespread faucet, Overall size: (L)36" x (W)22" x (H)38-3/16", Bowl size: (L)14-3/4" x (W)11-13/16" x (D)6-3/16", Water supply kit and drain sold separately, Professional installation recommended, Designed for long-lasting durability, Granite surface polished (uncoated) for refined finish and stain resistance