  • Mfr # BPQ150T3/CL/2/TRP
  • Zoro # G313757834
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
BPQ150T3/CL/2/TRP
Country of Origin
China
Description
Feit Electric Halogen Bulb, Wattage Rating: 150 W, 120 V, Lamp Base: R7, Lamp Shape: J, Dimmable, Color Temperature: 3000 K, Average Life: 2000 hr, Dimensions: 0.31 in Dia x 4.71 in L, Incandescent Equivalent: 150 W