  • Mfr # CTF40/10KLED/3/24
  • Zoro # G1444302
Free Shipping & Returns
Key Features
Voltage
120 V
Watts
4.5 W
Bulb Base Type
E12
Bulb Shape
B10
Color Temperature
3000 CCT
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
CTF40/10KLED/3/24
Country of Origin
China
Details
Item
Light bulb,LED,Dec Chndlr,40w E,PK72
Voltage
120 V
Watts
4.5 W
Bulb Base Type
E12
Bulb Shape
B10
Color Temperature
3000 CCT
Dimmable
No
Lumens
300 lm
Rated Life
11,000 hr
Light Technology
LED - SMD
Wattage Equivalency
40 W