  • Mfr # FK22X25X1A-M8-12
  • Zoro # G014643702
Nominal Filter Size
22x25x1
Performance Rating
MERV 8
Air Filter Capacity
Standard Capacity
Frame or Header Material
Synthetic
Media Material
Synthetic
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
FK22X25X1A-M8-12
Nominal Filter Size
22x25x1
Actual Filter Size
22 in x 25 in x 3/4 in
Nominal Height
25 in
Nominal Width
22 in
Nominal Depth
1 in
Actual Depth
3/4 in
Actual Height
22 in
Actual Width
25 in