  • Mfr # FK32X4X1A-M8-12
  • Zoro # G522596385
/ea
Key Features
Nominal Filter Size
32 x 4 x 1 in
Nominal Width
32 in
Nominal Depth
3/4 in
Media Material
Synthetic
Actual Filter Size
4 x 32 x 0.75 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
FK32X4X1A-M8-12
Country of Origin
United States
Dimensions
Nominal Filter Size
32 x 4 x 1 in
Nominal Width
32 in
Nominal Depth
3/4 in
Actual Filter Size
4 x 32 x 0.75 in
Nominal Height
4 in