  • Mfr # FK36X54.5X1A-M8-12
  • Zoro # G822594197
/ea
Key Features
Actual Filter Size
36 x 54.5 x 0.75 in
Nominal Depth
3/4 in
Air Filter Capacity
Standard
Nominal Filter Size
36 x 54.5 x 1 in
Performance Rating
MERV 8
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
FK36X54.5X1A-M8-12
Country of Origin
United States
Dimensions
Actual Filter Size
36 x 54.5 x 0.75 in
Nominal Depth
3/4 in
Nominal Filter Size
36 x 54.5 x 1 in
Nominal Width
36 in