  • Mfr # FK6.5X54X1A-M8-12
  • Zoro # G622598043
/ea
Key Features
Air Filter Capacity
Standard
Nominal Filter Size
6.5 x 54 x 1 in
Actual Filter Size
6.5 x 54 x 0.75 in
Nominal Height
54 in
Media Material
Synthetic
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
FK6.5X54X1A-M8-12
Country of Origin
United States
Dimensions
Nominal Filter Size
6.5 x 54 x 1 in
Actual Filter Size
6.5 x 54 x 0.75 in
Nominal Height
54 in