  • Mfr # FK8X30X2-M8-12
  • Zoro # G922594035
/ea
Key Features
Media Material
Synthetic
Actual Filter Size
7.5 x 29.5 x 1.75 in
Nominal Filter Size
8 x 30 x 2 in
Nominal Height
30 in
Performance Rating
MERV 8
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
FK8X30X2-M8-12
Country of Origin
United States
Dimensions
Actual Filter Size
7.5 x 29.5 x 1.75 in
Nominal Filter Size
8 x 30 x 2 in
Nominal Height
30 in
Nominal Depth
1-3/4 in
Nominal Width
8 in