  • Mfr # FK9X37X1A-M8-12
  • Zoro # G022600100
/ea
Key Features
Air Filter Capacity
Standard
Nominal Filter Size
9 x 37 x 1 in
Nominal Width
9 in
Nominal Height
37 in
Media Material
Synthetic
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
FK9X37X1A-M8-12
Country of Origin
United States
Dimensions
Nominal Filter Size
9 x 37 x 1 in
Nominal Width
9 in
Nominal Height
37 in
Actual Filter Size
9 x 37 x 0.75 in