  • Mfr # FK9X45X1A-M8-12
  • Zoro # G022596526
/ea
Key Features
Actual Filter Size
9 x 45 x 0.75 in
Nominal Depth
3/4 in
Air Filter Capacity
Standard
Nominal Filter Size
9 x 45 x 1 in
Performance Rating
MERV 8
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
FK9X45X1A-M8-12
Country of Origin
United States
Dimensions
Actual Filter Size
9 x 45 x 0.75 in
Nominal Depth
3/4 in
Nominal Filter Size
9 x 45 x 1 in
Nominal Width
9 in
Nominal Height
45 in