  • Mfr # XU-A48-RND-GY-T-A-CAS-GG
  • Zoro # G3624947
/ea
See details
Key Features
Shape
Round
Width
48"
Length
48"
Height
30.37"
Tabletop Material
Laminate
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
XU-A48-RND-GY-T-A-CAS-GG
Country of Origin
China
Dimensions
Width
48"
Length
48"
Height
30.37"
Depth
48"
Details
Item
Activity Table
Shape
Round
Tabletop Material
Laminate
Tabletop Color
Grey
Frame Color
Gray
Frame Material
Metal
Finish
Gray Laminate
Assembled/Unassembled
Unassembled
Type
Standard Height Adjustable Leg - Activity Table
Color
Gray
Material
Laminate (Table Top)
Surface Material
Description
Activity Table,Round,Gray,48 In.
  • Popular Round Activity Table
  • Scratch and Stain Resistant Surface
  • 1.125" Thick Thermal Fused Grey Laminate Top
  • Black Edge Band
  • 16 Gauge Tubular Steel Legs
  • Black Powder Coated Upper Legs and Chrome Lower Legs
  • Legs Adjust in 1" Increments