BC12M60BC FLEX-HONE, 0.472" (12mm) bore, 8" OAL, 60 Grit, Boron Carbide (BC)
  • Mfr # BC12M60BC
  • Zoro # G9930859
/ea
Key Features
Bore Dia.
0.472
Abrasive Material
Boron Carbide
Overall Length
8
Bore dia.
12mm
Weight
0.06
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BC12M60BC
Dimensions
0.472
Overall Length
8
12mm