BC18M800CCBN FLEX-HONE, 0.709" (18mm) bore, 8" OAL, 800 Mesh Grit, Cubic Boron Nitride(CBN)
  • Mfr # BC18M800CCBN
  • Zoro # G8743422
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Bore Dia.
0.709
Grit
800 Mesh
Abrasive Material
Cubic Boron Nitride
Overall Length
8
Weight
0.13
See all product information
Get a 10% off coupon