BC20M800CCBN FLEX-HONE, 0.787" (20mm) bore, 8" OAL, 800 Mesh Grit, Cubic Boron Nitride(CBN)
  • Mfr # BC20M800CCBN
  • Zoro # G8743416
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Bore Dia.
0.787
Grit
800 Mesh
Abrasive Material
Cubic Boron Nitride
Overall Length
8
Weight
0.13
See all product information
Get a 10% off coupon