BC45M170200CCBN FLEX-HONE, 0.177" (4.5mm) bore, 6" OAL, 170/200 Mesh Grit, Cubic Boron Nitride(CBN)
  • Mfr # BC45M170200CCBN
  • Zoro # G8743906
/ea
Key Features
Bore Dia.
0.177
Grit
170/200 Mesh
Abrasive Material
Cubic Boron Nitride
Overall Length
6
Weight
0.0346
See all product information
Get a 10% off coupon