BC55M180BC FLEX-HONE, 0.217" (5.5mm) bore, 8" OAL, 180 Grit, Boron Carbide (BC)
  • Mfr # BC55M180BC
  • Zoro # G9917540
/ea
Key Features
Bore Dia.
0.217
Grit
180
Abrasive Material
Boron Carbide
Overall Length
8
Weight
0.06
See all product information
Get a 10% off coupon