  • Zoro # G116125168
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Inside Dia.
1.4 in
Thread Size
M40 x 1.5
Outside Dia.
1.65 in
Dimension D
3.86 in
Nominal Size
1-1/4 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Zoro #
G116125168
Dimensions
Inside Dia.
1.4 in
Thread Size
M40 x 1.5
Outside Dia.
1.65 in
Dimension D
3.86 in
Nominal Size
1-1/4 in
Dimension I
1.25 in
Dimension C
0.63 in
Details
WS2
2.01 in
WS1
2.13 in