  • Zoro # G116124161
/ea
Key Features
Color
Black
Thread Size
PG13.5
Dimension C
0.35 in
Dimension D
2.76 in
Dimension B
1.16 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Zoro #
G116124161
UPC #
Country of Origin
Germany
Dimensions
Thread Size
PG13.5
Dimension C
0.35 in
Dimension D
2.76 in
Dimension B
1.16 in
Dimension I
0.47 in
Dimension WS1
1.06 in
Nominal Size
1/2 in
Dimension WS2
0.94 in
Outside Dia.
21.2 mm