  • Zoro # G316125272
/ea
Key Features
Color
Black
Thread Size
NPT 1-1/2"
Outside Dia.
54.5 mm
Dimension E
3.74 in
Dimension I
1.61 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Zoro #
G316125272
UPC #
Country of Origin
Germany
Dimensions
Thread Size
NPT 1-1/2"
Outside Dia.
54.5 mm
Dimension E
3.74 in
Dimension I
1.61 in
Dimension F
3.43 in
Dimension ØD
2.54 in
Dimension B
2.52 in
Nominal Size
1-1/2 in
Dimension C
0.71 in