  • Mfr # FLK-17XX40AC3P/WWG
  • Zoro # G3111836
Free Shipping & Returns
Key Features
Amps AC
40
AC Frequency Response
40 Hz to 5 kHz
Jaw Capacity
0.6 in (15mm)
Max. Conductor Size
2 in. and Less
Connector Type
Binder
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
FLK-17XX40AC3P/WWG
Country of Origin
France
Dimensions
Max. Conductor Size
2 in. and Less
Manufacturers Warranty Length
1 yr
Maximum Conductor Size
0.63in
Details
Item
Clamp On Current Probe
Amps AC
40
AC Frequency Response
40 Hz to 5 kHz
Jaw Capacity
0.6 in (15mm)