  • Mfr # 9190-INSE
  • Zoro # G8361997
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
For Use With
Mfr. No. 9190A
Function
Holds Variety of Probes
Features
E, Misc Holes (mm), 1/4 in Hole
Compatible Manufacturer Model Number
9190A
Compatible Brand and Series
Fluke 9190A
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
9190-INSE
Country of Origin
United States
Dimensions
Hole Size
3 mm, 4 mm, 6 mm, 1/4 in, 8 mm, 10 mm
Details
Item
Probe Insert
For Use With
Mfr. No. 9190A
Function
Holds Variety of Probes
Features
9190A
Compatible Brand and Series
Fluke 9190A
Compatible Product Type
Field Metrology Well
Product Type
Multi-Hole Stem Insert
Description
Probe Insert, Multi-Hole Stem Insert, Compatible Product Type Field Metrology Well, Number of Holes 6, Hole Size 3 mm, 4 mm, 6 mm, 1/4 in, 8 mm, 10 mm