  • Zoro # G700560443
/ea
Key Features
Type
Block Type
Material
Aluminum
Refrigerant Type
R134a
Mounting Hole Quantity
2
Liquid Inlet Thread Type
Not Threaded
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
39441
Zoro #
G700560443
UPC #
Country of Origin
Unknown
Dimensions
Lqd Out Size
0.550 in
Suction Inlet Fitting Thread Diameter
No. 12
Suc Size
0.700 in
Suc Out Size
0.72 in
Liquid Outlet Fitting Thread Diameter
No. 8
Liquid Inlet Fitting Thread Diameter
No. 6
Liquidlet Size
0.4 in